Co to je eat with love?

Healthy outside starts from the inside. 
Neboli naše tělo je nejen odrazem toho, co jíme, ale také toho, čím krmíme svoji mysl. 

CO JE EAT WITH LOVE?
Odpověď na tuto otázku jsem prostě jenom cítila, ale nešlo mi ji převést do slov. Rok jsem dumala nad tím, jak bych definovala, co vlastně znamená název mého projektu o stravování a pořád ne a ne to zhmotnit.

Už rok se snažím dát mu směr. A konečně jsem na to přišla.

Věděla jsem od začátku, že nechci být “jen” výživová poradkyně a tečka. Nechci “jen” lidem sestavit jídelníčky a nechat je podle nich jíst. Chtěla jsem tomu dát trochu větší hloubku. 

Eat with love pojednává o lásce. O péči. O opečování sebe sama. O chuti se o sebe starat. O touze cítit se zdravě, živě, být plna energie. O vyživení se - na úrovni svého těla skrz živiny, na úrovni své mysli skrz potřebnou energii pro lehkou mysl. 

Eat with love je o touze dostávat do svého těla to, co nás dělá zdravými, vitálními, plnými energie. A je v rozporu s tím, svému tělu ubližovat a chovat se k němu jako k popelnici. 

Naše tělo je neuvěřitelně dokonalý nástroj. Funguje s vizí, udělat pro nás jen to nejlepší. Udržet nás naživu za každou cenu, i když mu házíme často klacky pod nohy. Vyčistit se od odpadu, který do něj někdy dáváme, abychom uspokojili své emoce. Junk food, alkohol, cigarety, drogy, sladkosti, prázdné tučné kalorické jídlo apod… 

Nedokážeme si odpírat. Proč? 

Možná je pro nás stěžejní uspokojit hlavně své emoce. Prožitky. Co si tím kompenzujeme? Možná máme tolik práce, že sebe dáváme na “až pak”, na vedlejší kolej, kde se stačí “jen odbýt”.. Možná je pro nás práce a vydělávání peněz, postavení, kariéra, mnohem víc, než naše zdraví. Které si pak kupujeme zpět za peníze. Ne vždy to ale jde. 

Přitom stačí tak málo… A o tom je projekt EAT WITH LOVE.

Naučit se milovat sami sebe, uvědomit si, že JÁ, moje zdraví a můj život patří na první místo! A díky tomu se chtít starat sama o sebe - skrz nejen zdravou a zároveň chutnou stravu, ale také skrz nastavení naší mysli a přetvoření návyků, které se zdravým stylem života přímo souvisí. 

Proto jsem si zvolila motto, které nejde přeložit do češtiny, ale je 100% vypovídající.

"Healthy outside starts from the inside."
Neboli naše tělo je nejen odrazem toho, co jíme, ale také toho, čím krmíme svoji mysl.